Odwiedź Muzeum w 94. rocznice urodzin naszego patrona, Ryszarda Kuklińskiego – wyjątkowe atrakcje!

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszego muzeum w wyjątkowy dzień – rocznicę urodzin generała Ryszarda Kuklińskiego!

❗️ W czwartek, 13 czerwca, o godzinie 16:30 odbędzie się specjalne, darmowe oprowadzanie z przewodnikiem, który szczegółowo opowie o historii i misji gen. Kuklińskiego ❗️

📽️ Wyjątkowe pokazy filmowe 📽️

Oprócz specjalnego oprowadzania, przez cały dzień w sali kinowej Muzeum będzie odbywał się pokaz filmowy.

Kim był Ryszard Kukliński?

Ryszard Kukliński, w latach 1972-1981, będąc wysoko postawionym oficerem Ludowego Wojska Polskiego, współpracował z Stanami Zjednoczonymi. Przekazał ponad 40 tysięcy stron ściśle tajnych dokumentów Układu Warszawskiego, w tym planów agresji na Europę Zachodnią. Dzięki jego odważnym działaniom Stany Zjednoczone zablokowały interwencję Układu Warszawskiego w Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, co przyczyniło się do zwycięstwa Zachodu w Zimnej Wojnie i upadku ZSRR. Ze względu na swoje działania, Kukliński musiał uciec do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził następne 17 lat życia. Niestety, jego synowie zostali najprawdopodobniej zamordowani przez komunistów, a on sam w ojczyźnie został skazany na karę śmierci. Dopiero w 1997 roku, po naciskach prezydenta Billa Clintona związanych z wejściem Polski do NATO, został zrehabilitowany.

Przyjdźcie, aby dowiedzieć się więcej o tym niezwykłym człowieku i jego misji, która zmieniła bieg historii.

Czekamy na Was!

📅 Data: 13 czerwca (czwartek)

🕠 Godzina: Muzeum jest czynne od 11:00 do 18:00. Specjalne oprowadzanie zacznie się o 16:30.

📍 Miejsce: Muzeum Zimnej Wojny im. generała Kuklińskiego. Ul. Jezuicka 1/3 Stare Miasto, Warszawa

Do zobaczenia!