Wystawa w West Point US Military Academy

20 września, wizytę prezydenta RP Andrzeja Dudy w United States Military Academy w West Point, poprzedziło otwarcie wystawy „Generał Kukliński – Polska Misja” organizowanej przez muzeum Izba Pamięci Gen. Kuklińskiego w Warszawie (ang. General Kuklinski Museum). Tego dnia była prezentowana kadetom Akademii – w tym informacje o konspiracyjnej działalności oraz pośmiertnym awansie w 2016 roku. Jego misja wywiadowcza przyczyniła się do powstrzymania ZSRR przed nuklearnym atakiem na Europę Zachodnią w latach 70. i 80. XX wieku oraz skutecznie przyspieszyła upadek sowieckiego imperium.
21 września prezydent RP osobiście obejrzy wystawę wraz z rektorem (Superintendent) West Point.W Roku Kościuszkowskim, 200 lat od śmierci bohatera wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych, mija także 20 lat od rehabilitacji w świetle prawa gen. Kuklińskiego w Polsce. Kościuszko i Kukliński to szczególny przykład współpracy polsko – amerykańskiej we wspólnej walce o wolność. W przyszłości planowane jest pokazanie wystawy w europejskich bazach NATO. W sierpniu br. wystawa wraz z prezentacjami multimedialnymi była przedstawiana przez dwa tygodnie w bazie NATO w Orzyszu dla żołnierzy USA, Wielkiej Brytanii oraz Rumunii. Z okazji Święta Wojska Polskiego, muzeum odwiedził dowódca amerykańskich wojsk lądowych w Europie gen. Ben Hodges.


PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW MINISTERSTWA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego W REACH PROJEKTU”WALKA O NIEPODLEGŁOŚĆ JAKO DZIEDZICTWO KULTUROWE RZECZYPOSPOLITEJ.